KVIEČIAME Į TĖVŲ DIENĄ GIMNAZIJOJE!

Gerb. tėveliai,

2016 m. gruodžio 13 d. (antradienį) 16.00- 19.00 val. Sūduvos gimnazijoje tradiciškai organizuojama tėvų diena, kurios metu Jūs galėsite individualiai pasikalbėti su Jūsų vaikui dėstančiais mokytojais, pabendrauti su specialistais ar administracija. Maloniai kviečiame atvykti ir individualiai aptarti Jūsų vaiko sėkmes, nesėkmes atskirų dalykų pamokose. Rekomenduojame susisiekti su dėstančiais mokytojais per E. dienyną ir  susitikimui užsiregistruoti, kad išvengtume didelių eilių prie kabinetų.

Lauksime Jūsų!

 

 
Gimnazijos direktorius
Alvydas Zdanys

 

LL

LITHUANIAN LOGO

Ten, kur gyvenimas sukasi sirtakio ritmu....

 

Atgal  Nuotrauka 1/79  Pirmyn

     2014m. spalio 5-10 dienomis Janinoje (Graikija) vyko trečiasis Comenius projekto ,,What We Need is Europe: United in Diversity“ („Mums reikia Europos: skirtybės vienija“) šalių partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo gimnazijos direktorius Alvydas Zdanys, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Juknelienė ir anglų k. mokytoja Sigita Grinkutė. Susitikimą organizavo Janinos  antroji vidurinė mokykla, viena iš 7, dalyvaujančių šiame projekte. Susitikimo tikslas - projekto veiklų, pirmųjų projekto metų aptarimas ir konsultavimasis dėl tolimesnės eigos.
     Spalio 5 dienos ankstyvą rytą išskridome iš Vilniaus oro uosto. Janinos (miestas šiaurės vakarų Graikijoje, prie Pamvotidos ežero) oro uoste mus sutiko ir šiltai pasveikino mokyklos mokytojai Athena Oikonomou, Kostas Bovil ir kiti.
       Mokykloje pasitiko direktorius M. Papafotis. Buvome supažindinti su bendrojo lavinimo mokyklų bei aukštojo mokslo švietimo sistemomis, galimybėmis jaunam žmogui rinktis gyvenimo kelią, turėjome progą įvertinti mokinių mokymosi sąlygas, edukacines erdves, palyginti skirtingų šalių švietimo sistemas. Janinos antrojoje vidurinėje mokykloje mokosi 170 moksleivių (15-18 metų) . Be šiuolaikinės graikų kalbos, literatūros, geografijos, istorijos, tiksliųjų dalykų, mokiniai mokosi senovės graikų kalbos.
       Lankėmės Janinos miesto švietimo skyriuje, kur klausėme pranešimo apie regiono veiksmus pagal smurto ir patyčių prevencijos programą, vėliau analizavome Erazmus plius programos tikslus. Susitikome ir su Janinos miesto meru M. Koloku Panteliu.
         Projekto partneriams buvo suorganizuotos kultūrinės pažintinės ekskursijos, kurių metu turėjome puikias galimybes susipažinti su Graikijos istorija, pajausti gilias šalies tradicijas, puoselėjamas vertybes. Graikija – neabejotinai viena įdomiausių šalių Europoje. Pietų temperamentas, malonus klimatas ir istorinių vertybių gausa – tai šalis, kur gyvenimas sukasi sirtakio ritmu.
         Antrą vizito dieną keltu kėlėmės į Korfu salą, kurios sostinė Korfu, pasižymintis labai įvairia architektūra. Mieste yra išlikę įvairiausių laikotarpių statinių, taip pat įsikūręs ir Jonijos universitetas. Lankėmės Achilione, rūmuose, kuriuos pastatė Austrijos imperatorė Elžbieta Bavarietė XIX a. pabaigoje. Pagrindinė šių rūmų tema- mitinis herojus Achilas. Achiliono rūmai iškilo už 10 km nuo salos sostinės. Nuo šių rūmų terasų atsiveria puiki miesto panorama. Rūmus ir juos supantį sodą puošia gausybė skulptūrų, vaizduojančių senovės graikų mitologijos veikėjus, taip pat piešiniai su Trojos karo scenomis.
           Beje, graikai yra žymūs ir savo nacionaline virtuve, todėl galėjome pasmaguriauti įvairiais užkandžiais, kvietine duona, alyvuogėmis ir, žinoma, graikiškomis salotomis.
         Nors Graikijoje praleidome tik penkias dienas, įspūdžiai įsirėžė visam gyvenimui. Pamatyti kitą šalį visada įdomu, bet tikrai nesitikėjome, kad čia bus taip NUOSTABU!
                   Marijampolės Sūduvos gimnazijos anglų k. mokytoja Sigita Grinkutė
Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.
 
 

1

Gimnazijos 40 metų jubiliejui skirta svetainė

Projects

baneris

logo3europe

PROJEKTAI

EU flag LLP LT-01
logo3europe
get
vl logo naujasnr-02 

EMP sugedo 210x105