KVIEČIAME Į TĖVŲ DIENĄ GIMNAZIJOJE!

Gerb. tėveliai,

2016 m. gruodžio 13 d. (antradienį) 16.00- 19.00 val. Sūduvos gimnazijoje tradiciškai organizuojama tėvų diena, kurios metu Jūs galėsite individualiai pasikalbėti su Jūsų vaikui dėstančiais mokytojais, pabendrauti su specialistais ar administracija. Maloniai kviečiame atvykti ir individualiai aptarti Jūsų vaiko sėkmes, nesėkmes atskirų dalykų pamokose. Rekomenduojame susisiekti su dėstančiais mokytojais per E. dienyną ir  susitikimui užsiregistruoti, kad išvengtume didelių eilių prie kabinetų.

Lauksime Jūsų!

 

 
Gimnazijos direktorius
Alvydas Zdanys

 

LL

LITHUANIAN LOGO

Projekto koordinatorių susitikimas Lietuvoje (2015 m. kovo 24-29)
Atgal  Nuotrauka 1/30  Pirmyn

Viskas, kas turi pradžią, turi ir pabaigą...
2015 metų kovo 24-ąją dieną į Vilnių atskrido mainų programoje dalyvaujančių šalių atstovai: Graikijos, Italijos, Čekijos, Rumunijos, Turkijos, Prancūzijos bei Gvadelupės. Pirmąjį vakarą svečiai leido ramiai, savarankiškai pasirinko laisvalaikį ir buvo apgyvendinti viešbutyje.
Kita diena prasidėjo ekskursija į VU, kur gidas pasakojo svečiams apie Lietuvos švietimo sistemos teikiamas galimybes studentams, aprodė mokymosi patalpas, naujausių specialybių, tokių, kaip biotechnologijų ir inžinerijos fakultetus bei pasakojo apie universiteto atsiradimą, jo garbingą istoriją. Toliau keliavome apžiūrėti didžią praeitį saugojančios Gedimino pilies. Čia svečiai turėjo galimybę pamatyti Vilniaus panoramą ir įsiamžinti kiekvienam lietuviui brangioje vietoje. Paragavę tradicinių lietuviškų patiekalų, užsieniečiai tęsė ekskursiją po Vilnių. Lydimi gido, aplankėme Vilniaus Katedros požymius bei garsiuosius Valdovų rūmus. Kitos dienos rytą, parvykstant į Marijampolę, svečiai taip pat apsilankė Trakuose bei susipažino su Trakų pilies istorija.

MARIJAMPOLĖS SŪDUVOS GIMNAZIJA

Atgal  Nuotrauka 1/86  Pirmyn

Po dviejų saulėtų dienų praleistų sostinėje bei Trakuose, svečių delegacija, kupina neišdildomų įspūdžių, atvyko į Marijampolę. Jau kitos dienos rytą projekto partneriai buvo labai šiltai sutikti gimnazijos direktoriaus A. Zdanio bei mokyklos administracijos. Direktorius pristatė mūsų gimnaziją: jos struktūrą, ugdymo organizavimo tvarką, pagrindines veiklos kryptis, viziją ir misiją. Pavaduotoja L. Juknelienė nuotaikingai aptarė mūsų gimnazijos popamokinę veiklą, kultūrinius renginius, puoselėjančius gimnazijos vertybes bei tradicijas. Svečiai taip pat buvo supažindinti su Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų bei aukštojo mokslo švietimo sistemomis. Projekto partneriai turėjo progą pamatyti gimnazijos mokinių ugdymosi sąlygas, įvertinti edukacines erdves, aplankyti gimnazijos muziejų, pamatyti mokinių darbų parodas, palyginti skirtingų šalių švietimo sistemas. Ilgosios pertraukos metu svečiai turėjo unikalią galimybę stebėti mūsų gimnazistų parengtus nuotaikingus pasirodymus: dainavimą, kanklininkų pasirodymą, tautinius bei šiuolaikinius šokius ir netgi sušokti tradicinį lietuvių liaudies šokį.

Projekto partneriai taip pat lankėsi Marijampolės J. Totoraičio progimnazijoje. Jos direktorė R. Stebuliauskienė pasveikino svečius, pristatė progimnaziją, supažindino su jos tradicijomis, vertybinėmis nuostatomis. Svečiai žavėjosi mažųjų mokinukų parodytu miuziklu „Moliūgo gimtadienis“ bei vyresniųjų šokiais. Delegacija taip pat apžiūrėjo mokyklos patalpas, žavėjosi gražiai tvarkomomis mokyklomis.

Be minėtų dviejų mokymosi įstaigų, projekto partneriai lankėsi Marijampolės miesto savivaldybėje. Gausią užsienio šalių delegaciją savivaldybėje priėmė mero pavaduotojas Sigitas Valančius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis, Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Vygantas Dilys bei kiti savivaldybės administracijos atstovai. Susitikimo metu mero pavaduotojas S. Valančius pristatė miesto perspektyvas, dėkojo svečiams už atvykimą ir linkėjo maloniai pasisvečiuoti. Svečiams parodyti trumpi reprezentaciniai filmai apie savivaldybę, pasidalinta mintimis apie vykdomo projekto veiklas, projekto partnerių susitikimus.

MARIJAMPOLĖS JONO TOTORAIČIO PROGIMNAZIJA

Atgal  Nuotrauka 1/25  Pirmyn

MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖ

Atgal  Nuotrauka 1/18  Pirmyn

MARIJAMPOLĖS PROFESINIO RENGIMO CENTRAS

Atgal  Nuotrauka 1/19  Pirmyn

Kitos dienos ankstyvą lietingą rytą delegacija buvo pakviesta į Marijampolės profesinio rengimo centrą, kurio direktorius V. Šalaševičius supažindino su šios mokyklos struktūra, teikiamomis paslaugomis, technologijų naujovėmis. Svečius maloniai nustebino naujos technikos gausa ir moderni bazė, suteikianti įvairiapuses galimybes jaunam žmogui įgyti praktinių profesijos įgūdžių.
Vėliau projekto partneriai dirbo gimnazijoje: reikėjo apibendrinti projekto veiklas, įgyvendintas per dvejus metus. Aptarėme moksleivių vizitų į kitas šalis naudą, delegacijos derino likusių mobilumų su moksleiviais detales, analizavome dokumentus, rengėme ataskaitų projektus.
O šeštadienio vakaras, kuriame be svečių dalyvavo ir gimnazijos bendruomenė, dar ilgai išliks atmintyje: nuostabi, romantiška akordeonistų Šerpyčių muzika, graži aplinka, šiltas bendravimas ir... atsisveikinimas.
Paskutinis projekto koordinatorių susitikimas Lietuvoje mums paliko neišdildomą įspūdį. Savaitė prabėgo akimirksniu. Visi šio daugiašalio mokyklų partnerysčių projekto dalyviai įvertino reikšmingą tarptautinių projektų naudą ir išreiškė viltį bei didžiulį norą ateityje vėl susitikti ir dalyvauti naujuose projektuose.
Na, o kitą savaitę, balandžio 6 – 12 dienomis, mūsų gimnazijos moksleiviai su lydinčiais mokytojais lankysis Prancūzijoje. Ten jie pristatys su projekto veikla susijusias užduotis, turės galimybę artimiau susipažinti su Prancūzijos jaunimu, šalies kultūra, mokymo įstaigomis, šalies tradicijomis.
 

ATSISVEIKINIMAS

Atgal  Nuotrauka 1/54  Pirmyn

Anglų kalbos mokytojos Gintarė ir Sigita

 

Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

 

 

 

 

 

 

1

Gimnazijos 40 metų jubiliejui skirta svetainė

Projects

baneris

logo3europe

PROJEKTAI

EU flag LLP LT-01
logo3europe
get
vl logo naujasnr-02 

EMP sugedo 210x105