KVIEČIAME Į TĖVŲ DIENĄ GIMNAZIJOJE!

Gerb. tėveliai,

2016 m. gruodžio 13 d. (antradienį) 16.00- 19.00 val. Sūduvos gimnazijoje tradiciškai organizuojama tėvų diena, kurios metu Jūs galėsite individualiai pasikalbėti su Jūsų vaikui dėstančiais mokytojais, pabendrauti su specialistais ar administracija. Maloniai kviečiame atvykti ir individualiai aptarti Jūsų vaiko sėkmes, nesėkmes atskirų dalykų pamokose. Rekomenduojame susisiekti su dėstančiais mokytojais per E. dienyną ir  susitikimui užsiregistruoti, kad išvengtume didelių eilių prie kabinetų.

Lauksime Jūsų!

 

 
Gimnazijos direktorius
Alvydas Zdanys

 

Renginiai
„KARJEROS DIENA – PROFESIJŲ MUGĖ 2016“ SŪDUVOS GIMNAZIJOJE

Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią.

Kelią į asmeninę laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę.

D. S. Džordanas

003

 

Visi svajojame apie sėkmingą karjerą, o kad tai neliktų tik svajone, Karjeros dienoje-profesijų mugėje 2016 (gruodžio 6d.) Sūduvos gimnazistai jau šeštą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto, Kauno ir Marijampolės kolegijų atstovai.

Abiturientai pirmieji rinkosi į gimnaziją pasiklausyti universitetų dėstytojų skaitomų paskaitų:Išmanūs ateities keliai“ (doc. dr. Viktoras Vorobjovas,VGTU, Kelių tyrimo instituto direktoriaus pavaduotojas), Biomechanika: kaip atkurti žmogaus prarastas funkcijas ir pranokti jo galimybes“ (doc. dr. Julius Griškevičius, VGTU, Biomechanikos katedros vedėjas), „Kaip atrodys eismas keliuose ir gatvėse po 30 metų“ (lekt. Paulius Skačkauskas,VGTU, Transporto inžinerijos fakultetas), Dirbtinis intelektas ir sumanios energetikos technologijos (Doc.dr. Audrius Jonaitis ir dkt. Tadas Rimavičius, KTU, Elektros ir elektronikos fakultetas), Atsinaujinančioji energetika (lekt.dr. Vytautas Sučila, KTU, Elektros ir elektronikos fakultetas), „Sukurk savo Europos Sąjungą“ (doc.dr. Jonas Urbanavičius, KTU, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas), Laiko ir veiklos planavimas. Bloga žinia – laikas skrenda, gera žinia – tu esi pilotas“. /Michael Alshuler/(Daiva Pugevičienė, ASU Karjeros centro profesijos konsultantė), „Stresas: kaip jį pažinti ir įveikti“ (prof. dr. Aidas Perminas, VDU, Socialinių mokslų fakultetas) ir „Neįtikėtinos ateities profesijos. Kaip joms tinkamai  pasirengti?“ (Vilija Skaudžiuvienė, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus direktorė). Šias paskaitas vėliau galėjo išgirsti ir trečių kalsių mokiniai.  

Skaityti daugiau...
 
Mintys po viktorinos „Aš tvirtai žinau... O Tu?“
006
Viktorina „Aš tvirtai žinau... O Tu?“ , kurioje dalyvavome, mums patiko ir paliko didelį įspūdį. Visų pirma, mums  labiausiai įsiminė parengtos užduotys. Jos buvo išties įdomios bei verčiančios pasukti galvas, atsakant į duotus klausimus bei kuriant eilėraštį.
Ruošdami namų darbą plakatą apie sveiką mitybą ( prie jo plušėjome tris dienas), mes išmokome dirbti kaip tikra komanda. Tai pat ieškodami informacijos daug ką sužinojome apie sveiką mitybą bei sportą. Buvo labai įdomu ir linksma matyti, kaip mokiniai geba per pora minučių pasiruošti ir suvaidinti duotą situaciją.
Skaityti daugiau...
 
Verslumo savaitė

2016 m. lapkričio 14 – 24 dienos – verslumo savaitė. Ta proga lapkričio 22 d. mokiniai kartu su mokytojais buvo laukiami  gimnazijos aktų salėje, kur  jų laukė pažintis su verslumo, matematikos ir inovacijų istorine raida. Renginį vedė keletas klasių, kurioms padėjo istorijos, ekonomikos, matematikos mokytojai.

                 Klasių komandos ruošėsi per pirmas pamokas aktų salėje, o jau po trijų pamokų, per pertrauką, į salę susirinko smalsūs mokiniai, jų mokytojai. Renginio dalyviai aktų salę  padalijo į atskiras teritorijos, kurias papuošė savo gamintomis dekoracijomis, kad būtų įmanoma sukurti tam tikro laikotarpio atmosferą. Komandos turėjo persirengti taip, kad atitiktų senų laikų madas, pavyzdžiui, antikos ar pramonės perversmo. Paruošta informacinė medžiaga, pramogos, užduotys  siejosi su istorija, ekonomika, matematika ir verslumu. Mokiniai už išspręstus uždavinius gavo pažymėjimus. Renginį vainikavo  10 – 12 klasių komandų protmūšis, kurių nugalėtojai laimėjo rėmėjų  įteiktą prizą – tortą.

 
Jaunimo forumas „Cross the border - grow your idea“
 
1222
Gimnazijos folkloro ansambliui „Klevelis“ rudens sezonas buvo labai aktyvus. Dalyvavome ne tik mokyklos ir miesto renginiuose, tačiau buvome pakviesti koncertuoti ir tarptautiniame jaunimo forume „Cross the border - grow your idea“. Projektą organizavo VŠĮ „Sveikatingumo idėjos“, jame dalyvavo jaunieji verslininkai iš 9 valstybių: Danijos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Norvegijos, Švedijos, Serbijos, Suomijos ir  žinoma, Lietuvos. Svečiai iš  užsienio dalyvavo įvairiose paskaitose, konferencijose, susitikimuose. Gimnazijos folkloro ansamblis „Klevelis“ dalyviams pristatė lietuvių papročius bei tradicijas. Ansamblio nariai šoko tradicinius šokius bei dainavo suvalkietiškas dainas, į programą įtraukė ir svečius.
      Šis renginys labai įsiminė visiems „Klevelio“ nariams, nes galėjome susipažinti su naujais žmonėmis, bendrauti užsienio kalbomis, neabejingi liko ir svečiai, kurie dar ilgai dėkojo už šį vakarą renginio organizatoriams.  
                                                                                       Laura Mitrauskaitė, IIIG klasė
 
Chemijos pamoka svečiuose

  ,,Neapribok savo vaikų tik tuo, ko pats esi išmokęs, nes jie gimė kitu laiku" -  byloja hebrajų patarlė. Gal ši mintis ir paskatino mūsų chemijos mokytojas organizuoti pamoką KTU laboratorijoje. Netradicinė ugdymo erdvė mums leidžia būti laisviems, stiprina bendravimo įgūdžius, didina motyvaciją, suteikia galimybę pasijusti studentu.

 
Edukacinės pamokos gimnazijos muziejuje

20161115 135438

Lapkritis mūsų mokykloje buvo pilietinio ugdymo mėnuo, taigi praėjusią savaitę gimnazijos muziejuje vyko edukacinės pamokos, kuriose dalyvavo visi pirmų klasių mokiniai. Šias pamokas moksleiviams vedė jų bendraklasiai, kurie papasakojo apie kiekvieną muziejaus stendą. Pirmieji iš jų skirti buvusiam mokiniui Rimantui Juknevičiui, kuris visiems lietuviams gerai žinomas kaip vienas iš keturiolikos didvyrių, 1991 metų sausio tryliktąją žuvusių ginant Lietuvos nepriklausomybę. Dar keli stendai mena mūsų mokyklos istoriją nuo pat jos įkūrimo iki šių dienų. Pamokas muziejuje pirmų klasių mokiniai vertino teigiamai ir susidomėję klausėsi pasakojimų apie įdomius įvykius ar žmones, susijusius su mokykla. Mokinių pasakojimus papildė muziejaus vadovė Zita Karpavičienė, kuriai esame labai dėkingi už pakvietimą apsilankyti muziejuje.

                                                                                        Goda Steponavičiūtė, Laura Brinevičiūtė  ir Digna Jankevičiūtė

 
Pažink Lietuvos kariuomenę
     IMG 3350
Šių metų lapkričio 14 dieną mūsų gimnazijos IIIB klasės mokinė Erika Bagdzevičiūtė ir IIIF klasės mokinys Paulius Mačiunskas dalyvavo Kalvarijos gimnazijoje vykusioje regioninėje moksleivių viktorinoje „Pažink Lietuvos kariuomenę“, skirtoje artėjančiai Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Į viktoriną susirinko 44 mokiniai iš 12 mokyklų. Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos kariai, savivaldybės atstovai, kurie užėmė garbingą vietą vertinimo komisijoje.         
      Viktorina paskatino domėtis savo tautos ir Lietuvos kariuomenės istorija, dabartinės Lietuvos kariuomenės veikla ir aktualijomis, ugdyti pagarbą savo krašto praeičiai, tautinėms tradicijoms, tėvynei ir jos gynėjams.  Viktorinai pasiruošti padėjo istorijos mokytoja Marija Labačiauskienė.
      Visi dalyvavusieji buvo apdovanoti padėkomis bei rėmėjų dovanomis.
                                                                                       IIIB klasės mokinė Erika Bagdzevičiūtė
 
Tolerancijos diena mūsų gimnazijoje

Tolerancija reiškia kitų kultūrų, saviraiškos priemonių ir žmogiškojo individualumo reiškimosi gerbimą, priėmimą ir teisingą supratimą. Lapkričio 16-oji – tarptautinė tolerancijos diena. Mūsų gimnazijos I-III klasių mokiniai pristatė paukščius, kurie simbolizuoja pagarbą vienas kitam. Džiaugiamės, kad moksleiviai noriai kūrė, dėjo daug pastangų. Paukščiai viešai eksponuojami gimnazijos fojė. Tikimės, kad kitais metais mokiniai parodys dar didesnį susidomėjimą šios dienos paminėjimu, o tolerantiškas mūsų bendruomenės elgesys mus lydės kiekvieną dieną.

100 1563

Skaityti daugiau...
 
Lituanistų susitikimas su lektoriumi Petru Gedvilu
 013
  Per mokinių rudens atostogas, lapkričio 4 dieną, Marijampolės apskrities lietuvių kalbos mokytojai turėjo galimybę tobulintis dalyvaudami seminare ,,Ugdymo metodų įvairovė lietuvių kalbos pamokose“, kurį vedė lektorius Petras Gedvilas, atvykęs iš Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos.
008
Skaityti daugiau...
 
Popietė ,,Kartu šilčiau“
010
Spalio 24 d. gimnazijoje vyko 1-ųjų klasių popietė „Kartu šilčiau...“. Šio gražaus ir įsimintino renginio pasiruošimui mūsų klasė (I C) skyrė daug laiko. Iš pradžių galvojome, kaip mums prisistatyti – iš tiesų prisistatymo formos pasirinkimas nebuvo lengvas, nes  klasėje – daug iniciatyvių, kūrybingų bei originalių mokinių. Tiesiog norėjome, jog kiekvienas būtų pastebėtas ir matomas. Mes paruošėme šokį ir dainą, pristatėme savo klasės talentus. O jų tikrai daug!
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 18

1

Gimnazijos 40 metų jubiliejui skirta svetainė

Projects

baneris

logo3europe

PROJEKTAI

EU flag LLP LT-01
logo3europe
get
vl logo naujasnr-02 

EMP sugedo 210x105