KVIEČIAME Į TĖVŲ DIENĄ GIMNAZIJOJE!

Gerb. tėveliai,

2016 m. gruodžio 13 d. (antradienį) 16.00- 19.00 val. Sūduvos gimnazijoje tradiciškai organizuojama tėvų diena, kurios metu Jūs galėsite individualiai pasikalbėti su Jūsų vaikui dėstančiais mokytojais, pabendrauti su specialistais ar administracija. Maloniai kviečiame atvykti ir individualiai aptarti Jūsų vaiko sėkmes, nesėkmes atskirų dalykų pamokose. Rekomenduojame susisiekti su dėstančiais mokytojais per E. dienyną ir  susitikimui užsiregistruoti, kad išvengtume didelių eilių prie kabinetų.

Lauksime Jūsų!

 

 
Gimnazijos direktorius
Alvydas Zdanys

 

„KARJEROS DIENA – PROFESIJŲ MUGĖ 2016“ SŪDUVOS GIMNAZIJOJE

Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią.

Kelią į asmeninę laimę, kelią į sėkmingos karjeros viršūnę.

D. S. Džordanas

003

 

Visi svajojame apie sėkmingą karjerą, o kad tai neliktų tik svajone, Karjeros dienoje-profesijų mugėje 2016 (gruodžio 6d.) Sūduvos gimnazistai jau šeštą kartą bandė surasti sėkmingos karjeros formulę. Tai padaryti jiems padėjo Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kazimiero Simonavičiaus universiteto, Kauno ir Marijampolės kolegijų atstovai.

Abiturientai pirmieji rinkosi į gimnaziją pasiklausyti universitetų dėstytojų skaitomų paskaitų:Išmanūs ateities keliai“ (doc. dr. Viktoras Vorobjovas,VGTU, Kelių tyrimo instituto direktoriaus pavaduotojas), Biomechanika: kaip atkurti žmogaus prarastas funkcijas ir pranokti jo galimybes“ (doc. dr. Julius Griškevičius, VGTU, Biomechanikos katedros vedėjas), „Kaip atrodys eismas keliuose ir gatvėse po 30 metų“ (lekt. Paulius Skačkauskas,VGTU, Transporto inžinerijos fakultetas), Dirbtinis intelektas ir sumanios energetikos technologijos (Doc.dr. Audrius Jonaitis ir dkt. Tadas Rimavičius, KTU, Elektros ir elektronikos fakultetas), Atsinaujinančioji energetika (lekt.dr. Vytautas Sučila, KTU, Elektros ir elektronikos fakultetas), „Sukurk savo Europos Sąjungą“ (doc.dr. Jonas Urbanavičius, KTU, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas), Laiko ir veiklos planavimas. Bloga žinia – laikas skrenda, gera žinia – tu esi pilotas“. /Michael Alshuler/(Daiva Pugevičienė, ASU Karjeros centro profesijos konsultantė), „Stresas: kaip jį pažinti ir įveikti“ (prof. dr. Aidas Perminas, VDU, Socialinių mokslų fakultetas) ir „Neįtikėtinos ateities profesijos. Kaip joms tinkamai  pasirengti?“ (Vilija Skaudžiuvienė, Kazimiero Simonavičiaus universiteto Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus direktorė). Šias paskaitas vėliau galėjo išgirsti ir trečių kalsių mokiniai.  

 

008

Po paskaitų abiturientų ir trečių klasių mokinių laukė susitikimai su aukštųjų mokyklų atstovais bei LAMA BPO konsultante Odeta Kardauske, kuri pristatė 2017 m. ir 2018 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, konkursinio balo skaičiavimo metodiką. LAMA BPO specialistė vėliau susitiko ir su antrų klasių mokiniais. Mūsų antrokus domino, kaip teisingai pasirinkti mokomuosius dalykus susidarant individualų ugdymosi planą III klasei.

068

Abiturientai, kurie planuoja baigę gimnaziją savo ateitį sieti su darbo rinka, susitiko su Marijampolės darbo biržos Jaunimo darbo centro (JDC) atstovais. JDC skyriaus vedėja Loreta Barkauskienė suteikė informaciją apie jaunimo garantijas ES kontekste, įsiliejimo į darbo rinką pagrindines problemas, o  Lietuvos kariuomenės Marijampolės karo prievolės ir komplektavimo poskyrio vyr. seržantas Stasiukas Paukštaitis pristatė karinę tarnybą ir karjeros galimybes  kariuomenėje.

Pirmą kartą karjeros dienoje IIB ir IIC klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti KTU dėstytojo doc.dr. Gyčio Svinkūno (Elektros ir elektronikos fakultetas) fizikos paskaitoje-pamokoje „Energetika – fizikos dėsnių tarnavimas žmonijai“. Mokiniai buvo supažindinti su energetikos sistema ir jos perspektyvomis. Dėstytojas pristatė prietaisą – ultrakondensatorių ir demonstravo bandymus su trumpuoju jungimu.

Jauniausiems mūsų I klasių gimnazistams VDU komanda paruošė „Žinių kovą“, kurią vedė Studijų informacijos centro vyr.specialistai Loreta Petrauskaitė ir Mindaugas Šerpytis. Klausimai iš įvairių disciplinų leido pasitikrinti turimas žinias, taip pat atskleidė komandų sumanumą ir pastabumą. Nugalėtojais tapo IA klasės komanda – sveikinimai jiems.

Pirmų klasių mokiniai dalyvavo profesijų mugėje. Jie susipažino su karininko, vaikų socialinės pedagogės, automechaniko, policininko, krepšinio trenerio ir krašto apsaugos  pareigūno profesijomis. Mokiniai sužinojo daug naudingos informacijos apie svečių pristatomų profesijų ypatumus bei jų įsigijimo galimybes. Už tai sakome nuoširdų ačiū visiems svečiams.

Visi gimnazistai (I – IV kl.) Karjeros dienoje turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie juos dominančių aukštųjų mokyklų siūlomas studijų programas, reikalingus egzaminus, stojamųjų balų skaičiuoklę, stojimo tvarką.  

Džiugu, kad „Karjeros dienoje - Profesijų mugėje 2016“ kaip aukštųjų mokyklų atstovai dalyvavo ir buvę mūsų gimnazijos mokiniai, dabar jau studentai.  Martynas Andriukevičius pristatė IIA klasės mokiniams savo sėkmės istoriją „Lyderystė ir motyvacija“.

Šių mokslo metų karjeros diena, kaip ir praėjusiais mokslo metais, buvo orientuota į abiturientų poreikius, atsižvelgta į kitų klasių gimnazistų lūkesčius. Išbandyta naujovė: fizikos paskaitos – pamokos antrų klasių gimnazistams.

 Nijolė Grinytė,

Sūduvos gimnazijos karjeros koordinatorė

 

1

Gimnazijos 40 metų jubiliejui skirta svetainė

Projects

baneris

logo3europe

PROJEKTAI

EU flag LLP LT-01
logo3europe
get
vl logo naujasnr-02 

EMP sugedo 210x105